wtorek, 3 października 2017

Jak wybrać dobre klocki hamulcowe?


Każdy kierowca musi zadbać o to, by układ hamulcowy w jego aucie zapewniał mu odpowiednie bezpieczeństwo. Jednym z elementów, które trzeba często w nim wymieniać są klocki hamulcowe. Na rynku jest sporo produktów i oczywiście każdy z nich jest wychwalany przez producenta jako najlepszy możliwy zakup. Jednak oczywiście najlepiej jest mieć własny rozum i dokładnie zastanowić się, jakie klocki hamulcowe najlepiej pasują do naszych potrzeb. Ponieważ mam już pewne doświadczenie w tym temacie, myślę że będę mógł udzielić czytelnikom porady na ten temat.

Jeśli chodzi o klocki do auta rodzinnego, najlepiej jest wybrać produkt ze średniej półki cenowej. Z jednej strony bowiem istnieje spora ilość tanich produktów, na których nieszczególnie można polegać. Z drugiej strony wiele osób daje się skusić na zamontowanie klocków sportowych, które w codziennej jeździe nie sprawdzają się wcale tak świetnie. Problem z nimi jest taki, że chociaż są w stanie wytrzymać wysokie temperatury, co na pewno jest ważne podczas bardzo dynamicznej jazdy, to żeby osiągnąć wysoką skuteczność muszą najpierw dobrze się nagrzać. Większość kierowców rzadko nagrzewa układ hamulcowy do takiej temperatury, więc dla nich klocki sportowe nie będą zbyt skuteczne. Jeśli dodamy do tego wysoką cenę takich elementów, dochodzimy do wniosku że z klockami hamulcowymi nie ma co szczególnie kombinować i lepiej wybrać bezpieczne opcje.

1 komentarz:

  1. hamulce i opony to podstawa. moze byc mniej dynamiczny silnik, ale bezpieczenstwo trzeba zachowac. U nas w warsztacie bardzo czesto ludzie prosza o klocki i tarcze z delphi, jakosciowo dobre sa a i jak sie hurtowo zamawia to dobra cene mamy ;)

    OdpowiedzUsuń